FaceBookTwitterGoogle+

Hanojské věže

Hanojské věže (Tower of Hanoi) je matematický hlavolam, který vymyslel francouzský matematik Édouard Lucas v roce 1883. Skládá se ze tří kolíků (věží). Na začátku je na jednom z nich nasazeno několik kotoučů různých poloměrů, seřazených od největšího (vespod) po nejmenší (nahoře). Úkolem řešitele je přemístit všechny kotouče na druhou věž (třetí přitom využije jako pomocnou pro dočasné odkládání) podle následujících pravidel:

Číst dál: Hanojské věže

DofE

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti a vytrvat. Přináší jim možnost zapojit se do osvědčeného programu, v případě potřeby získat finanční podporu pro své aktivity a stát se součástí mezinárodní komunity.

7 statečných studentů a studentek a 3 kolegové (Lenka Fišerová, Dita Kuchtaninová a Tomáš Řehák) pomohlise založením centra Ceny vévody z Edinburghu. Završil se tím téměř rok dlouhý čas příprav, školení a plánování. Naše škola (Gymnázium, Kadaň) se stala první školou v Ústeckém a také v Karlovarském kraji, které zapojení do těchto aktivit nabízí.

Číst dál: DofE

Spolupracujeme